../forbet/

Jak obstawiać mecze Ekstraklasy?

Jak obstawiać mecze Ekstraklasy piłkarskiej u bukmacherów, a przy tym zarobić sporą sumę pieniędzy? Zdania ekspertów są podzielone. Bardzo często wskazują oni na nieprzewidywalność naszej rodzimej ligi.

Z drugiej zaś strony, śledząc aktualne statystyki i rezultaty spotkań, można dojść do wniosku, iż część meczów jest łatwa do przewidzenia. Jakie typy na Ekstraklasę piłkarską mogą przynieść szybki i skuteczny zysk? Na jakie wydarzenia powinien zwrócić uwagę bukmacher, chcący wzbogacić się na obstawianiu meczów najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej?

Pewne typy na Ekstraklasę piłkarską czy za duże ryzyko? – gramy formułą zwycięzca/remis/porażka

Bardzo często wyniki meczów Ekstraklasy kończą się niespodziankami. W obecnym sezonie można wskazać przynajmniej kilkanaście takich przykładów. Cracovia, drużyna która zakwalifikowała się do rundy mistrzowskiej w sezonie 2019/2020, dwukrotnie uznała w rundzie zasadniczej wyższość ŁKS-u, czerwonej latarni ligi. Raków Częstochowa, który był niemal pewny wygranej z Arką Gdynia czy Wisłą Kraków, w samej końcówce spotkania potrafił wypuścić zwycięstwo z rąk.

REJESTRACJA na BETFAN.PL
600 zł darmowy zakład + 1000zł za wpłatę

 

Stąd też typy na Ekstraklasę piłkarską dotyczące wytypowania konkretnego zwycięzcy nie zawsze są gwarantem sukcesu. Trzeba skupić się na innych propozycjach bukmacherskich, takich jak liczba bramek, ilość rzutów rożnych czy gra na handicap.

Oczywiście są spotkania, w których niemal zawsze jesteśmy w stanie wytypować zwycięzcę – Legia bardzo często wygrywa na własnym stadionie, podobnie jak Górnik Zabrze. Również Piast Gliwice czy Raków Częstochowa bardzo dobrze radzą sobie na „domowych” obiektach, choć w przypadku Częstochowian można mówić o rozgrywaniu meczów w oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów od Świętego Miasta – Bełchatowie.

 

Kto strzela najwięcej? Czy warto stawiać na liczbę goli w spotkaniach?

Po pauzie spowodowanej sytuacją epidemiczną w kraju przywrócono rozgrywki Ekstraklasy w sezonie 2019/2020. Okazuje się, że chwilowy rozbrat z piłką okazał się korzystny dla widowiska – obserwowaliśmy w najwyższej polskiej lidze sporo bramek w tamtym sezonie.

Na tapetę można wziąć 33 kolejkę Ekstraklasy w sezonie 2019/2020 – tylko dwie drużyny spośród 18 nie zdobyły w tej serii rozgrywek gola. W jednym spotkaniu zanotowano pięć bramek, w jednym 4, w dwóch 3. Patrząc na wcześniejsze wyniki – w meczach Śląska pada ostatnio bardzo dużo bramek – mecz z Lechem Poznań zakończył się rezultatem 2:2, a kilka dni wcześniej Śląsk pokonał przyjezdną Cracovię wynikiem 3:2.

Najsolidniej strzelającą drużyną, patrząc przez przekrój całego sezonu, jest Legia Warszawa. Stołeczni zdobyli w tym sezonie najwięcej bramek. Ich średnia waha się w granicach dwóch goli zdobytych i jednego gola straconego na mecz. Wydaje się zatem, że typy na Ekstraklasę piłkarską mogą być skuteczne, jeżeli dotyczą konkretnych zdobyczy bramkowych poszczególnych drużyn w meczach. Analizując liczbę bramek zdobytych oraz straconych jesteśmy w stanie przyjąć szacunkową wartość, a co za tym idzie, zagrać o konkretne pieniądze stawiając zakład bukmacherski.

Sprawdź aktualne promocje
ostatnia aktualizacja: 2 dni temu


210 zł darmowy zakład - fortuna.pl + 20zł za rejestrację
29zł bez depozytu - sts.pl + 1200zł za wpłatę
500 zł CASHBACK - superbet.pl + bonus za wpłatę

Porównaj promocje

 

Kto zostanie mistrzem Polski? Obstawianie zakładu dotyczącego zwycięzcy Ekstraklasy piłkarskiej

Większość firm bukmacherskich nie ma w tym temacie większych złudzeń – absolutnym faworytem do zdobycia trofeum ligowego jest Legia Warszawa, która bardzo szybko zapewni sobie gwarancję utrzymania pierwszego miejsca w lidze.

Zespoły pozostające na dalszych lokatach będą bić się o miejsce w tabeli, premiujące grą w pucharach europejskich. W batalii pozostało, nie licząc Legii, siedem zespołów, walczących o miejsca 2-3. Typy na Ekstraklasę piłkarską dotyczące zdobycia mistrzostwa są nieopłacalne dla gracza, jednakże warto obstawić na konkretne drużyny, które według nas osiągną sukces w postaci udziału w kwalifikacjach do ligi europejskiej.

Największe szanse posiada Piast Gliwice oraz Lecha Poznań, o ile przyjmiemy, że mistrzem zostanie Legia Warszawa. W grze pozostaje także Śląsk Wrocław czy Lechia Gdańsk – są to drużyny, które również mają duże szansę na zajęcie topowych lokat. Mniejsze możliwości dotyczą trzech pozostałych drużyn, które minimalnie odstają od reszty stawki. Mowa o Jagiellonii Białystok, Cracovii i Pogoni Szczecin.